ویلچر برقی مبله بهزیستی با قابلیت تنظیم ارتفاع

امروزه به جرأت می توان گفت که اختراع ویلچرهای برقی مبله با قابلیت تنظیم ارتفاع در بیمارستان ها و بهزیستی ها توانسته کمک حال افراد بسیار زیادی باشد. ویلچرها انواع متفاوت و مختلفی دارند که نوع برقی آن ها به دلیل آسان تر کردن پروسه جابه جایی و استفاده راحت تر، توانسته است به محبوبیت بیشتری دست پیدا کند.

ویلچر برقی مبله بهزیستی با قابلیت تنظیم ارتفاع

ویلچر برقی مبله

اما نوع دیگری از ویلچرهای برقی وجود دارند که به صورت مبله تولید می شوند. صندلی این محصول به گونه ای طراحی شده است که هنگام نشستن بر روی آن فرد حس راحتی بسیار زیادی همانند مبل خانه و یا ماشین خواهد داشت اما این قابلیت امکان تاشدن را به ویلچر نمی دهد.

از دیگر نکاتی که هنگام خرید این محصول باید به آن توجه کنید این است که به دلیل نوع صندلی به کار برده شده در این ویلچر و همچنین وجود موتور و تجهیزات دیگر، ممکن است وزن این محصول بسیار زیاد باشد. اما شایان ذکر است که این مدل از ویلچرها به دلیل تامین راحتی و آسایش بیشتر برای افراد ناتوان می تواند گزینه بسیار مناسبی برای آنها باشد. همچنین به دلیل راحتی بسیار زیاد صندلی این محصول، نشستن طولانی مدت بر روی آن باعث اذیت ستون فقرات و یا ران پاها نمی شود.

ویلچر برقی بهزیستی

برخی افراد ممکن است به دلایل متعددی امکان خریداری ویلچرهای برقی را نداشته باشند از این رو سازمان بهزیستی با ایجاد شرایطی اقدام به ارائه تسهیلاتی به افراد ناتوان کرده است. این تسهیلات کمک هزینه ای در جهت خرید ویلچر می باشد.

برای استفاده از این ویلچرها فرد دیگر نیازی به صرف نیروی زیادی برای هل دادن و یا به حرکت درآوردن ویلچر ندارد بلکه با استفاده از چند دکمه می تواند به راحتی صندلی را به حرکت دربیاورد. بر روی دسته این ویلچرها پنلی طراحی شده است که فرد می تواند با استفاده از این پنل نه تنها صندلی را به حرکت دربیاورد بلکه می تواند سرعت آن را نیز کنترل کند.

ویلچر برقی بهزیستی

ویلچر برقی با قابلیت تنظیم ارتفاع

همانطور که اشاره کردیم ویلچرهای برقی توانسته اند بسیاری از نیازهای افراد ناتوان را برطرف سازند. این ویلچرها با قابلیت تنظیم ارتفاع باعث شده است که فرد در حالت نشسته بتواند صندلی خود را با ارتفاع میز و یا سطوح دیگر تنظیم کند. این صندلی ها میتواند برای افرادی که مشغول کار یا محصل هستند بسیار مناسب باشد زیرا به راحتی می تواند با ارتفاع میز کار آنها تنظیم شود و مشکلی برای این افراد ایجاد نکند.

ویلچر برقی برانکاردی

باید بگوییم که تولیدات ویلچرهای برقی تنها برای افرادی که امکان و یا توانایی راه رفتن به هر دلیلی را ندارند، خلاصه نمی شود بلکه تولیدکنندگان با ارائه محصولی به نام ویلچر برانکاردی توانسته اند کمک حال افرادی باشند که تمام بدن ها فلج و یا امکان نشستن ندارند، باشد. این محصول به دلیل حالت تخت خوابی که دارد میتواند موجب حرکت بسیار آسان افراد دارای چنین مشکلاتی شود.

ویلچر برقی تخت شو

با تولید ویلچر های برقی تخت شو دیگر نیازی نیست که افراد برای استراحت و انجام کارهای روزانه خود از صندلی پایین بیایند بلکه این محصول با قابلیت تبدیل شدن به صندلی و یا تخت توانسته است تمامی نیازی های افراد با مشکلات مفصلی  را برطرف کند. در طراحی این محصول تمامی جوانب در نظر گرفته شده است. تجهیزات موجود بر روی این محصول اعم از کیفیت صندلی، موتور و باطری همگی سبب شده است که استفاده از این ویلچر بسیار آسان شود.

ویلچر برقی تخت شو

ویلچر برقی ایستا

یکی از معضلاتی که ممکن است افراد دارای محدودیت حرکتی با آن روبرو باشند برداشتن اجسام از یک ارتفاع می باشد ویلچرهای برقی ایستا با قابلیت نگهداری شخص به صورت ایستاده باعث شده است که افراد دارای مشکلات حرکتی به راحتی بتوانند در حالت ایستاده قرار بگیرند و به عنوان مثال کتابی را از قفسه بالاب کتابخانه بردارند.

قابلیت ایستادن برای افراد دچار مشکلات حرکتی نه تنها باعث رفع برخی از مشکلات آنها می شود بلکه در جلوگیری از پوکی استخوان، بروز مشکلات کلیوی و همچنین کوتاه شدن عضلات، بسیار موثر است. این محصول بسیار بادوام و مقاوم است و امکان تنظیم ارتفاع را برای فرد ایجاد می کند. همچنین با دارا بودن زانو بند و کمربند از افتادن و آسیب رسیدن به افراد جلوگیری می کند.

ویلچر ایستا نیمه برقی

شاید فکر کنید که نیمه برقی بودن ویلچر های ایستا دلیل بر نداشتن برخی امکانات در این محصول می شود اما باید بگوییم این محصول نیز همانند نوع تمام برقی آن از تمامی امکانات برخوردار است فقط در برخی از موارد شما باید به صورت دستی اقدام به تنظیم ویلچر خود کنید.

این محصول به گونه ای طراحی شده است که امکان تحمل وزن های بسیار بالا را نیز دارد و یا حتی شما می توانید به نسبت وزن خود اقدام به سفارش این محصول کنید. همچنین این ویلچرها از امنیت بالایی برخوردار هستند که می توانند که از سر و ستون فقرات شما در مقابل آسیب های احتمالی جلوگیری کنند.

معمولا این محصول وزن زیادی ندارد و به راحتی می شود آن ها را حمل کرد. همچنین پارچه صندلی این ویلچرها از آن جدا شده و امکان شستشو دارند. برای حرکت رو به جلو با نوع نیمه برقی این محصول شما باید به صورت کاملا دستی و با استفاده از اهرم های تعبیه شده در آن حرکت کنید ولی برای تبدیل حالت آن به ایستاده نیازی به این کار نیست و به صورت اتوماتیک انجام می شود.

ویلچر ایستا نیمه برقی

ویلچر برقی دست ساز

در تمامی بخش ها به این موضوع اشاره کرده ایم که ویلچرها چه از نوع برقی و یا مکانیکی می توانند تا حد زیادی در انجام امور به افراد دارای معلولیت کمک کنند. حال اگر شما ویلچری مکانیکی دارید میتوانید به صورت کاملا دست ساز آن را به یک ویلچر برقی تبدیل کنید.

برای این که بتوانید ویلچر خود را به برقی تبدیل کنید نیازمند یک پنل کنترل کننده، موتور و باطری هستید. شما می توانید با کمک یک فرد متخصص این موارد را بر روی ویلچر خود نصب کرده و از آن استفاده کنید. برای نصب این موارد نیازی به ایجاد تغییرات بر روی خود ویلچر نیست زیرا به راحتی می توان با کمک این موارد هر نوع از این صندلی ها را به ویلچر برقی تبدیل کردی. همچنین شما می توانید نسبت به نیازی خود آیتم های بیشتری نیز بر روی آن نصب کنید.

ویلچر برقی برای کودکان

معمولا محدودیت های حرکتی می تواند برای کودکان بسیار ناراحت کننده باشد و تاثیر بسیار زیادی بر روحیه آنان بگذارد. اما با پیشرفت تکنولوژی ویلچرهای برقی تولید شده اند که می توانند باعث تحرک و فعالیت بسیار راحت کودکان بشوند.

همانطور که می دانید امکان حرکت دادن ویلچرهای معمولی برای کودکان که دارای توانایی زیادی نیستند می تواند بسیار سخت و دشوار باشد از همین رو استفاده از ویلچرهای برقی می تواند کار را برای کودکان راحت تر کند زیرا نیازی به ایجاد فشار و زور برای حرکت ندارند. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که با رشد هر چه بیشتر کودک، امکان ایجاد تغییر متناسب با رشد آنها نیز وجود دارد.

از آنجایی که کودکان بیشتر از لحاظ قدی رشد می کنند شما می توانید به راحتی صندلی آن را از نظر ارتفاع تنظیم کنید. همچنین می توانید همراه با رشد فرزندتان پشتی و عرض صندلی را نیز با آن هماهنگ کنید. شما می توانید برای اینکه کودکتان برای استفاده از این محصول ترغیب شود از رنگ های شادی برای آنها استفاده کنید. این کار می تواند در روحیه آنها نیز تاثیر مثبتی داشته باشد.

ویلچر برقی برای کودکان

ویلچر برقی طبی

اگر بخواهیم واقع بینانه تر به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که در تولید تمامی ویلچرهای برقی از نکات طبی استفاده شده است و دلیل آن عموما ایجاد راحتی و آرامش برای مصرف کننده است. از آنجایی که افرادی که از این صندلی ها استفاده می کنند خود دچار مشکلاتی هستند پس باید در طراحی این محصولات به گونه ای کار شود که صندلی و یا تجهیزات آن آزار دهنده نباشد تا کسی که از این ویلچر استفاده می کند بتواند به راحتی با آن کار کند.

ویلچر نیمه برقی

این نوع از ویلچر های نیمه برقی همانطور که در قسمت های قبلی نیز به آن اشاره شد در برخی از قسمت های مختلف به صورت اتوماتیک عمل نمی کند بلکه فرد باید به صورت دستی آن را حرکت بدهد.

نمونه آن را می توانید در ویلچرهای نیمه برقی ایستاده مشاهده کنید که فقط برای انتقال به حالت ایستاده به صورت برقی عمل می کند ولی در حرکت رو به سوی جلو به صورت دستی باید اقدام کنید. در رابطه با این مورد در قسمت های قبلی به صورت کامل اشاره کرده ایم.

ویلچر نیمه برقی

ویلچر برقی هوشمند

افراد دارای معلولیت با دارا بودن ویلچرهای برقی هوشمند و فرمان دادن به آنها می توانند با کمترین زحمت کارهای خود را  به نحو احسن انجام بدهند. این محصول با دارا بودن چرخ های کوچک تری نسبت به ویلچرهای معمولی این امکان را ایجاد می کند که به راحتی از چاله های موجود در راه عبور کنید. درست است که برقی بودن این محصول باعث می شود وزن آن سنگین تر شود اما برای افرادی که از قدرت بدنی کمتری برخوردار هستند بسیار مناسب است زیرا برای جا به جایی آن نیازی به قدرت بدنی ندارید.

از دیگر مزایای این ویلچرها این است که ممکن است که برای طی کردن مسیر های طولانی می توانند مناسب باشند و مانند ویلچرهای مکانیکی استفاده از آنها خسته کننده نیست. جنس آلومینیومی این محصول باعث شده است که حرکت آن نسبت به دیگر محصولات مشابه روان تر باشد. همچنین وجود زیر پایی متحرک باعث شده است حفظ تعادل بسیار راحت تر باشد و آسیب کمتری به پا وارد شود از همین رو آسیب های وارده به ستون فقرات نیز کاهش می یابد.

ویلچر برقی هوشمند

ویلچر برقی شارژی

احتمالا تا به این جای کار متوجه شده باشید که برای حرکت ویلچرهای برقی به یک موتور و یک باطری احتیاج است. اکثر باطری ها شارژی هستند و برای استفاده طولانی مدت از آنها حتما باید شارژ کافی داشته باشند. این باطری ها معمولا در زیر صندلی های یک ویلچر تعبیه می شوند اما در برخی نیز برای اینکه امکان تا شدن ویلچر بدون جداسازی باطری ممکن باشد باطری را در زیر جا دستی جای گذاری شده اند.

از بهترین باطری هایی که می توان برای ویلچرها نام برد باتری های یو پی اس نوع سرب اسیدی می باشد. این باطری به دلیل اینکه نسبت دیگر باطری ها از طول عمر بیشتری برخوردار است و نیازی به سرویس های پیاپی ندارد بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.

برای اینکه قدرت حرکت یک ویلچر بیشتر باشد باید از باطری هایی با آمپر بالاتر استفاده شود. شارژهای باطری ها باید قابلیت شارژ سریع و همچنین سنسور هایی جهت کنترل دما برای بالا بردن عمر باطری را داشته باشند. وجود سنورهایی جهت قطع شارژ باطری در هنگام شارژ کامل و فن خنک کننده، از ویژگی های مهم دیگری است که یک شارژ خوب داشته باشد.

هر یک از باطری های ویلچرهای برقی یک عمر مفید دارند که عمر آن ها بین 1 تا 3 سال متغیر است اما از مهم ترین عوامل افزایش طول عمر باطری نحوه نگهداری آن است. برای این که یک باطری به مدت طولانی برای شما کار کند باید از ضربه زدن به آن، استفاده مداوم و طولانی مدت و شارژ کردن پشت سر هم باطری جدا خودداری کنید. اما مهم ترین عاملی که سبب خرابی یک باطری می شود درست شارژ نکردن و یا استفاده نکردن از یک شارژ مناسب می باشد.

ویلچر برقی شارژی

خرید ویلچر برقی پله رو

با آپارتمانی شدن زندگی امروزی و افزایش پله ها، رفت و آمد برای افرادی که دارای محدودیت های جسمی هستند بسیار سخت تر شده است که پیشنهاد ما به این دسته از افراد خرید ویلچر برقی پله رو و یا به عبارت دیگر پله نورد است.

این ویلچرها عموما برقی هستند و توسط یک جک و تسمه می توانند در بالا و پایین رفتن از پله ها به شما کنند. ویلچرهای پله رویی که در آن ها از تسمه استفاده شده است معمولا پرطرفدارتر هستند زیرا ایمنی و سهولت بیشتری در طی کردن پله ها دارند.

عکس ویلچر برقی

در این مطلب سعی کرده ایم در کنار بازگو کردن تمام انواع ویلچرهای برقی و ارائه توضیحات لازم درباره آن ها عکس تمامی این محصولات را نیز برای شما به اشتراک بگذاریم تا شما بتوانید دانش کافی از محصول را به دست آورید.

عکس ویلچر برقی

این مجموعه با هدف برطرف کردن نیازی های افراد معلول و ناتوان جسمی، سعی کرده است ویلچرهای برقی با کیفیتی از برترین برندها داخلی و خارجی را گردهم آورد. اگر شما هم به یکی از این ویلچرها احتیاج دارید می توانید به راحتی با وارد کردن اطلاعات خود در قسمت فرم سایت اقدام به خرید یکی از این محصولات نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما