ویلچر کربنی | یک ویلچر فوق سبک و حرفه ای

ویلچر کربنی ویلچری است که در ساخت بدنه آن از آلیاژ کربن استفاده شده است به نحوی که بسیار سبک است و مقاومت آن در برابر وزنش چندین برابر سایر آلیاژها می باشد.

ویلچر کربنی سبک حرفه ای (3)-min

ویلچر سبک

امروزه در دنیا افراد توانخواه دیگر داشتن ویلچر یک امر مهم محسوب نمی شود بلکه کیفیت و هرچه بهتر بودن آن است که بسیار حائز اهمیت قرار گرفته.
در بین انواع ویلچرها آنهایی که سبک تر باشند قابلیت تا شوندگی بیشتری داشته باشند بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند به همین علت انواع ویلچر مسافرتی مورد توجه ویژه قرار گرفته اند.
ویلچر سبک یک امتیاز برتر و ویژه نسبت به سایر ویلچرها دارد که آن هم وزنش است. این ویلچرها که عمدتا به عنوان ویلچر مسافرتی نیز شناخته می شوند از فروش بالاتری نیر برخوردارند.
ویلچرهای سبک به دو دسته ویلچر برقی که عمدتا ویلچر برقی مسافرتی هستند و ویلچر دستی که عمدتا ویلچر آلومینیومی (در مدل های حرفه ای تر کربنی و آلیاژها خاص دیگه ای) هستند دسته می شوند.

ویلچر ورزشی و سبک میرا اکتیو...

ویلچر سبک برقی

همانطور که گفتیم ویلچرهای سبک بیشتر مورد توجه و استقبال قرار می گیرند مخصوصا یک ویلچر سبک برقی که می تواند هم نیاز فرد را با یک سیستم برقی و باطری و جواستیک و در عین حال سبکی بدنه تامین کند بسیرا مورد توجه قرار می گیرد.
یک ویلچر سبک برقی که علاوه بر وزن پایین خاصیت تا شوندگی خوبی هم داشته باشد میم تواند بخش بسیار زیادی از نیازهای یک فرد و اطرافیانش را تامین نماید.
اما این خاصیت کماکان در ویلچرهای خاص و هوشمند وجود ندارد زیرا آن ویلچرهایی که قابلیت های بیشتر داشته باشند امکان سبک بودن در آن منتفی است مثل ویلچر برقی ایستا و یا ویلچر برقی تخت شو و یا مدل هایی که چند کار را با هم انجام می دهند.
یک ویلچر سبک برقی قطعا باید تاشو باشد و وجود جک و آپشن های دیگر نه تنها مانع از تا شدن آن می شود بلکه قیمت را نیز بالا می برد.

ویلچر برقی مسافرتی آمریکایی اسمارت چیر (3)

ویلچر برقی تاشو

همانطر که در بالا اشاره کردیم یک ویلچر برقی سبک باید حتما تاشو هم باشد واگرنه سبک بودن آن معنا و مفهومی پیدا نمی کند.
زیرا سبک بودن به آن علت مورد نیاز است که جابجایی را راحت کند پس قطعا یک ویلچر برقی سبک باید خاصیت تا شوندگی خوبی هم داشته باشد حتی بیشتر از بسیاری از ویلچرهای برقی معمولی.
اما اگر صرفا می خواهید ویلچر برقی تاشو داشته باشید می توانید فاکتور سبک بودن آن را در نظر نگیرید و بهای کمتری بابت آن پرداخت نمایید.
یک ویلچر برقی تاشو می تواند بخش زیادی از نیازها را تامین نماید اما در بسیاری از موارد شاید حتی خرید یک ویلچر برقی مبله مقرون به صرفه تر و استفاده از آن راحت تر و لذت بخش تر باشد!
به هر صورت در این بخش قصد داریم به انواع ویلچر سبک بپردازیم.

ویلچر مسافرتی برقی 101 - (1)

ویلچر برقی مسافرتی

ویلچر برقی مسافرتی توانست با ورودش به بازارهای جهانی راه بسیار خوبی برای خود باز نماید و به خوبی جای خود را در بین مصرف کنندگان و خانواده هایشان باز کند.
ویلچر برقی مسافرتی در اشکال و گونه های مختلفی در دنیا ساخته شده است که در ایران تعداد محدودی از آن وجود دارد اما یکی از بهترین های آن با نام ویلچر برقی اسمارت چیر آمریکا وارد ایران شده و در لیست محصولات مجموعه برسو (Bersoo) قرار گرفت.
برنده های چینی و ایرانی آن نیز وجود دارد که البته گاها با نوسان موجودی در برخی از برند ها و مدل ها مواجه می شویم که در صدد هستیم آن را به حداقل برسانیم.
یک ویلچر برقی مسافرتی باید چند فاکتور مهم را داشته باشد که شامل این موارد می شود:

 • وزن سبک
 • قابلیت تاشوندگی بالا
 • موتورهای سبک اما قوی (براشلس)
 • باطری سبک و قوی (لیتیوم)

اینها از موارد اصلی یک ویلچر برقی مسافرتی به شمار می رود.

ویلچر برقی مسافرتی آمریکایی اسمارت چیر (17)

ویلچر سبک دستی

اما در مورد ویلچرهای دستی نیز این بحث (سبک بودن) کاملا صدق می کند.
در اینجا به اهمیت سبک بودن ویلچر نیز به شدت پی می بریم و میبینیم که تمام افراد به دنبال تهیه یک ویلچر مرغوب و با کیفیت و با وزن کم هستند که به خوبی تحمل وزن بالایی را داشته باشد.
این ویلچرها برخلاف ویلچر استاندار که به آنها ویلچر بیمارستانی نیز می گویند و دارای بدنه استیل هستند بسیار سبک تر می باشند که شامل انواع ویلچر آلومینیومی و ویلچر کربنی می شود.
سبک بودن هم در همینجا خاتمه نمی یابد بلکه کماکان رقابت بر سر هر چه سبک تر بودن وزن بدون افت مقاومت، کیفیت و زیبایی همچنان ادامه دارد.
تا اینجا به اهمیت ویلچر سبک کاملا پی بردیم و فهمیدیم که یک ویلچر نه تنها نیاز یک فرد معلول و اطرافیانش است بلکه سبکی، مقاومت و زیبایی نیز در آن نقش بسزایی دارد.
این موضوعات باعث شده بسیاری از افراد به سراغ ویلچر مسافرتی باشند.

ویلچر دستی آلومینیومی سبک مسافرتی مد 863 - 20 (7)...-min

ویلچر مسافرتی سبک

کاملا به این موضوع واقف شدیم که ویلچر مسافرتی سبک به شدت مورد توجه و نیاز افراد تواخواه قرار گرفته است و علت لاین موضوع دو چیز است:

 1. راحتی اطرافیان در حمل و نقل ویلچر
 2. امکان همراهی فرد و رفتن به بیرون از منزل و مسافرت

در بسیاری از موارد حتی اگر بحث مسافرت را هم در نظر نگیریم باز نیاز به ویلچر مسافرتی سبک وجود دارد.
مثلا برای جابجایی داخل شهر که باید سوار خودرو شد مورد نیاز است و یا زمانی که در منزلی چند پله وجود داشته باشد باید ویلچر به نحوی باشد که فرد همراه بتواند به راحتی این کار را انجام دهد حال اگر آن فرد سن بسیار کم داشته باشد و یا سن بالایی داشته باشد این موضوع از شدت اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.
یک ویلچر مسافرتی معمولا از آلیاز آلومینیوم بهره می برد که در عین سبک بودن مقاومت و زیبایی بالایی هم دارد.
در برخی از موارد ویلچرهای حرفه ای تر و سبک تری وجود دارند که در آن از آلیاژ کربن و یا چیز دیگه ای استفاده می شود که در بند های پایین تر در مورد ویلچر کربنی نیز صحبت خواهیم کرد.

ویلچر مسافرتی سبک 804 - (4)..

ویلچر آلومینیومی

همانطور که گفتیم آلیاژ آلومینیویم بسیار در ویلچرهای سبک و مسافرتی مورد استفاده قرار می گیرد.
در حقیقت ویلچر آلومنیومی بیشتر از سایر مدل ها مورد توجه قرار گرفته زیرا قیمت ان خیلی بالا نمی رود و در عین حال نیاز افراد را برای جابجایی و حمل و نقل در حد بسیار چشمگیری افزایش می دهد.
ویلچرهای آلومنیومی نیز به ویلچر برقی و دستی تقسیم می شوند که در مورد مدل های برقی آن در بخش ویلچر برقی مسافرتی صحت کردیم و در این بخش به ویلچر آلومینیومی سبک مسافرتی می پردازیم.
در زیر تصویر ویلچر آلومینیومی کاملا تاشو را می بینید.

ویلچر آلومینیومی ممکن است در برخی از مدل هایش آنچنان خاصیت تا شوندگی نداشته باشد یعنی به دلایلی ان را اینطور طراحی کرده اند نظیر برخی از انواع ویلچر اکتیو یا ویلچر ورزشی نظیر ویلچر بسکتبال.
در این ویلچرها چرخ ها به صورت پیمی طراحی شده که با جدا شدن از بدنه حجم بسیار زیادی از ابعاد ویلچر را کاهش می دهد و به راحتی می توان آن را در هر جای خودرو جای داد.
در زیر نیز تصویر چند عدد از انواع ویلچر که دارای چرخ پیمی هستند را قرار داده ایم.

ویلچر آلومینیومی تاشو مسافرتی.. ویلچر آلومینیومی تاشو مسافرتی 3 ..

همچنین می توانید در زیر نمونه ویلچر آلومینیومی حرفه ای را ملاحظه کنید که از ساختار، زیبایی و قدرت بسیار خوبی برخوردار است.ویلچر اکتیو آلومینیومی سبک حرفه ای (1)-min ویلچر اکتیو آلومینیومی سبک حرفه ای (4)-min

ویلچر فوق سبک

ویلچر پنترا را می توان به عنوان پرچم دار ویلچرهای فوق سبک دانست. این ویلچر در حداق وزن ممکن است به نحوی که بدنه آن به زیر 5 کیلو میرسد و حتی در ویلچر اطفال طراحی شده اش وزن بدنه اش زیر 2.5 کیلوگرم است.
این ویلچر در آلیاژ بدنه اش از متریالی استفاده کرده است به صورت یک راز برایش باقی مانده و توانسته برترین ویلچر یبک در دنیا را به خود اختصاص دهد.
این ویلچر به صورت سفارشی وارد ایران می شود و در حقیقت از آن موجود نبود و با توجه به بالا بودن نرخ ارز بهای بالایی برای آن باید پرداخت شود.

ویلچر ریجید فوق سبک پنترا (3)

ویلچر ریجید فوق سبک پنترا (4)

اما آلیاژ های دیگری نیز وجود دارند که اینها نیز سبک بوده و توانسته اند خود را در رده فوق سبک ها قرار دهند.
کربن یکی از آنهاست که نسبت به وزنش مقاوت بسیار خوبی دارد. ویلچر کربنی را می توان یک ویلچر ایده آل دانست که بسیاری از کشورها و کمپانی های تولید کننده در دنیا برای تولید ویلچر مد نظر خود به سراغ این متریال می آیند.
ویلچر کربنی توسط کمپانی های بزرگ آلمانی، سوئدی، نروژی و بسیاری دیگر مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و اکنون انواع ویلچر اکتیو و ویلچر ورزشی را با استفاده از آن تولید می کنند.
به دلیل آنکه قیمت این محصول بسیار بالاست بایستی به صورت ویژه و اختصاصی ساخته شود.
در حقیقت این محصول متناسب با ابعاد شخص و سلیقه آن ساخته می شود چیزی شبیه به ویلچر ورزشی بسکتبال که انحصار خود فرد می باشد اما نه دقیقا به آن اندازه.

ویلچر کربنی، سبک فعال و اکتیو خارجی...

ویلچر کربنی

همانطور که در بالا اشاره کردیم ویلچر کربنی یکی از ایده آل ها در بین انواع ویلچر است و باز همانطور که در ابتدای صحبت ها عرض کردیم امروزه صرفا داشتن یک ویلچر مد نظر نیست بلکه موارد دیگری چون کیفیت، زیبایی، وزن و … مورد توجه قرار می گیرد.
اکنون ویلچر کربنی را طراحی کرده ایم که متناسب با سلیقه فرد تولید می شود و بسیاری از ویژگی های منحصر به فردی که تنها در برخی از ویلچرها وجود دارد در آن قرار گرفته است.
حرکت این ویلچر بسیار نرم است و قدرت مانور بسیار بالایی دارد.
این ویلچر به عنوان ویلچر فعال به شمار می رود و تنها برای کسانی که جوان هستند و یا فعالیت های ورزشی دارند و یا حداقل به لحاظ تعادل و روحیه در سطح مناسبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد و به هیچ وجه برای افراد مسن و یا کسانی که آسیب دیدگی شدید از ناحیه نخاع گردن دارند مناسب نیست.

از ویژگی های این ویلچر می توان به این موارد اشاره کرد:

 • بدنه فوق سبک (حدود 5 کیلوگرم) فیبر کربن گرید نظامی
 • چرخ های فوق سبک (هر جفت حدود 3 کیلوگرم)
 • بدنه مقاوم (استحکام نسبت به وزنش حدود 5 برابر فولاد است)
 • آلومینیوم به کار رفته با گرید 7000
 • چرخ های پیمی (Kenda آمریکا یا Speed Light لهستان)
 • بلبرینگ SKF سوئد
 • قابلیت حمل و نقل بسیار آسان
 • دارای بغل دستی کربنی (بدون زیرآرنجی) و آلومینیومی (با زیرآرنجی)
 • طراحی بسیار چشم نواز و شکیل
 • تنوع رنگ و قابلیت سفارش رنگ اختصاصی

در زیر می توانید تصویر این ویلچر را مشاهده نمایید.

ویلچر کربنی سبک حرفه ای (2)-min

قیمت ویلچر کربنی

از آنجایی که بسیاری از از موادر اولیه، آلیاژها، و قطعات آن وارداتی هستند قیمت نهایی نیز ارتباط کاملا مستقیم با نرخ ارز دارد و علاوه بر آن تحریم ها و سختی واردات قطعات و لوامز خاص برای ویلچرهای خاص نیز باعث به وجود آمدن مشکلاتی در ورود این لوزام است که همگی در قیمت نهایی محصول تاثیر مستقیمی دارند.
اما در حالت کلی قیمت آن با آپشن هایی که با توجه به نیاز و سلیقه مشتری در نظر گرفته می شود متغیر است و 6 برابر ویلچر معمولی و ساده می باشد.

ویلچر کربنی سبک حرفه ای (7)-min

خرید ویلچر کربنی

فروش و خرید اینترنتی و آنلاین ویلچر (4)

اگر شما هم ویلچر کربنی را پسند و انتخاب کرده اید به شما تبریک می گوییم زیرا خصوصیات روحی بلند پروازانه ای دارید و به هیچ وجه شخص نا امید و گوشه گیری نیستید و بعلاوه آن خوش سلیقه نیز هستید!
اگر تمام موارد فوق را دارید و مسئله ای نیز از بابت تامی مالی ندارید می توان گفت تهیه این ویلچر برای شما قطعی است.
برای این منظور و به علت آنکه این محصول سفارشی ساز است بایستی مدت زمانی را جهت آماده شدن آن تامل کنید.
پس تلفن خود را برداشته و جهت سفارش محصول با کارشناس شرکت تماس بگیرید.

در زیر می توانید فیلم معرفی محصول را مشاهده نمایید.

سفارش ویلچر کربنی

خرید و فروش اینترنتی و سفارش آنلاین

برای سفارش ویلچر کربنی نیاز است تا لیست مواردی را که از شما پرسیده و یا برایتان ارسال می شود را تکمیل نمایید و آن را برای ما ارسال کنید تا سفارش شما ثبت شود.
برای دریافت سوالات و اطلاع مورد نیاز ما تماس بگیرید و درخواست لیست موارد مورد نیاز جهت انتخاب و تعیین مشخصات لازم را دهید تا سفارش شما در مرحله تولید قرار بگیرد.

به انتخاب شما تبریک می گوییم…
شما با بسیاری از افراد توانخواه دیگر فرق دارید حتی اگر به لحاظ مالی توان خرید آن را ندارید…

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما